راشاتودی در گزارشی نوشت: بسیاری از جهانگردان چینی به علت جنگ تجاری کشورشان با آمریکا این کشور را از مقصد توریستی خود خارج کرده‌اند.

در این گزارش آمده است: تعداد گردشگران چینی که به آمریکا سفر می‌کنند برای نخستین بار طی 15 سال کاهش یافته است و سال گذشته در مقایسه با سال 2017 با کاهش 10 درصدی مواجه شده است.

بنابر گزارش اداره سفرها و گردشگری ملی چین، حدود دو میلیون و 900 هزار گردشگر چینی در سال 2018 به آمریکا سفر کردند. از سال 2003 تعداد گردشگران چینی که به آمریکا سفر کرده‌اند، رو به افزایش بود و چینی‌ها پس از اتباع کانادا، مکزیک, انگلیس و ژاپن در رتبه پنجم سفر به آمریکا قرار داشتند. با این حال، چینی‌ها در ارتباط با میزان سفر به آمریکا با هر هدفی از جمله تحصیلی از دیگران پیشی گرفتند. سال گذشته، آن‌ها 35 میلیارد و 300 میلیون دلار در آمریکا هزینه کردند که حدود 14 درصد از کل 251 میلیارد و 400 میلیون دلاری می‌شود که گردشگران سال گذشته در این کشور هزینه کردند.

با این حال، شهروندان چینی تمایل کمتری برای سفر به آمریکا نشان داده‌اند زیرا مناقشه تجاری بین دو کشور در سال 2018 آغاز شد و امسال نیز این مناقشه تشدید شده است. این تنش‌ها همچنین سبب صدور هشدارهایی برای سفر از سوی هر دو طرف شده است. سال گذشته، چین با انتشار یک توصیه‌نامه امنیتی در ارتباط با خطرات سفر به آمریکا در ارتباط با موارد زیاد تیراندازی و سرقت‌ها در آمریکا هشدار داد.

واشنگتن نیز به شهروندان خود در ارتباط با­ سفر به چین هشدار داد. هر دو کشور در آغاز امسال نیز چنین هشدارهایی صادر کردند. در این هشدارهای جدید به خطر بازداشت‌های خودسرانه در پی بازداشت مدیر اجرایی شرکت هوآوی اشاره شده است. این اقدام سبب خشم چین شد که اقدامات تلافی‌جویانه را در دستور کار خود قرار داد.

این مطلب برایم مفید است