سرهنگ «جمال موسوی» اظهار کرد: مردم با آمدن بهار جنب وجوش دیگری پیدا کرده و آماده استقبال از بهار طبیعت شده،اما متاسفانه برخی افراد سودجو با استفاده از فروش مواد منفجره و استفاده نابجا در اینگونه جشن ها باعث داغدار شدن تعداد زیادی از افراد جامعه می شوند .

فرمانده انتظامی شهرستان ایلام با بیان اینکه مصدومان چهارشنبه آخر سال اغلب نوجوانان و جوانان هستند؛ از خانواده ها درخواست کرد مراقب فرزندانشان باشند و توصیه ها و هشدارهای پلیسی را جدی بگیرند.

موسوی به والدین توصیه کرد از نگهداری مواد محترقه، تهیه و ساخت وسایل آتش بازی دستی توسط فرزندان دلبندتان اکیدا خودداری کرده و نظارت بر موضوع را جدی بگیرند.

وی تصریح کرد: مراقب رفتارهای خطرناک و ناهنجار افـراد بوده و در صورت لزوم مراتب را به واحدهای گشت نیروی انتظامی و یا پلیس 110 اطلاع دهید.

وی تاکید کرد: از برپایی آتش در معابر باریک و در نزدیکی پست های برق یا ایستگاه های تقلیل فشار گاز و پارکینگ های عمومی خودداری شود و با توجه به اینکه دانش آموزان بیشترین فعالیت را در این قبیل مراسم دارند؛ لازم است که در مدارس در همین راستا آموزش های لازم و تذکرات ایمنی به آنها گوشزد شده و کسبه و بازاریان در صورت مشاهده فروش مواد محترقه این مساله را به مرکز فوریت های 110 به پلیس اطلاع دهند.