قسمتی از زندگی نامه بیل گیتس را بخوانید شاید برای شما جالب باشد

قسمتی از زندگی نامه بیل گیتس را بخوانید شاید برای شما جالب باشد

ahmad mehranfar tarlan parvaneh shabnam gholikhani

قسمتی از زندگی نامه بیل گیتس را بخوانید شاید برای شما جالب باشدقسمتی از زندگی نامه بیل گیتس را بخوانید شاید برای شما جالب باشد

داستان زندگی بیل گیتس : بیل و پل ساعت ها با هم درباره ی آینده ی کامپیوتر صحبت می کردند. امکانات کامپیوتر بی نهایت به نظر می رسید. آن ها اعتقاد داشتند کامپیوتر این قدرت را دارد که زندگی مردم را تغییر دهد.

بیل گیتس در سال های اول دبیرستان بود که کار برنامه نویسی دیگری از طرف مدرسه اش به او پیشنهاد شد. مدرسه ی لیک ساید با یک مدرسه دخترانه در هم ادغام شده بود. نوشتن برنامه زمان بندی کلاس ها با دست، کاری پیچیده بود. بعضی از آموزگاران سعی کردند با کامپیوتر برنامه ای زمان بندی شده بنویسند، اما وقتی نتوانستند این کار را انجام دهند از بیل و همکلاسی اش کمک خواستند. قرار شد آن ها در ازای نوشتن برنامه، به اندازه 5000 دلار به صورت رایگان از کامپیوتر استفاده کنند.

بیل گیتس که عاشق چالش بود، یک برنامه کلاسی برای مدرسه لیک ساید نوشت. این برنامه درست بود و مثل ساعت کار می کرد و البته مزیت دیگری هم داشت. بیل راهی پیدا کرده بود تا اسم خود را در کلاس هایی بگذارد تا با دختران بیش تری هم کلاس باشد. بیل گیتس در سال 1973 از مدرسه لیک ساید فارغ التحصیل شد. او موفق بود و همه مدرسه او را می شناختند. او آماده می شد تا تحصیلات خود را در دانشگاه معروف هاروارد شروع کند. مدرسه لیک ساید زندگی بیل گیتس را عوض کرده بود.

او در آن جا کامپیوتر را شناخته بود، اولین کار خود را شروع کرده بود و هزاران دلار به دست آورده بود. او پل الن را که بعدها همکار او شد، برای اولین بار در مدرسه لیک ساید دیده بود. طولی نکشید که این دو برنامه نویس فکرهای خود را روی هم گذاشتند و کاری کردند که پیش از آن کسی انجام نداده بود

زندگی بیل گیتس

شانس در می زند

بیل گیتس در سال اول دانشگاه هاروارد سرش به کلاس ها مشغول بود. اواسط سال دوم دانشگاه بود که مقاله ای در یک مجله خواند که زندگی او را عوض کرد. در آن زمان پل الن در بوستون کار می کرد. اول او مقاله را دیده بود. این کلمه ها روی جلد مجله ی الکترونیک برای عموم چاپ ژانویه ی سال 1975 می درخشیدند: کیت مینی کامپیوتر برای اولین بار در جهان.

پل بلافاصله خودش را به دانشگاه هاروارد رسانده بود تا مجله را به بیل نشان دهد. بیل دلیل هیجان او را فهمید. این خبری فوق العاده بود. حالا مردم می توانستند یک کیت بخرند و کامپیوتری کوچک بسازند. این کامپیوتر بسیاری از کارهای کامپیوتر بزرگ را انجام می داد. نام آن آلتیر 8800 بود. در واقع، آلتیر اولین مینی کامپیوتر در جهان نبود. اما ارزان بود و کم تر از 400 دلار قیمت داشت. آلتیر برای مردمی مناسب بود که دوست داشتند کارهایشان را خودشان انجام دهند و برای سرگرمی کامپیوتر درست کنند. آلتیر اصلا شبیه کامپیوترهای امروزی نبود. به اندازه ی یک میکروفر بود و مانند یک جعبه ی سیاه، کلید و چراغ های زیادی داشت. آلتیر صفحه کلید و صفحه نمایش نداشت.

علاوه بر این، شما باید خودتان آلتیر را سوار می کردید! وقتی کامپیوتر سوار می شد، دیگر خریدار کاری نداشت. او فقط سخت افزار یعنی قسمت های ((سخت)) کامپیوتر را که می شد لمس کرد در اختیار داشت. اما نرم افزاری همراه آلتیر نبود. نرم افزار زبان برنامه نویسی است که به کامپیوتر می گوید چه باید بکند. کامپیوتر بدون نرم افزار قادر به انجام هیچ کاری نیست و مثل ماشین بدون بنزین است.

بیل و پل فکر بکری کردند. آن ها تصمیم گرفتند برای این ماشین جدید برنامه بنویسند. هر دوی آن ها برنامه نویس های بسیار ماهری بودند. آن ها انرژی و مهارت کافی داشتند و این کار را خوب می توانستند انجام دهند

زندگی بیل گیتس

بیل به کمپانی سازنده آن کامپیوتر تلفن کرد. این شرکت، میتس نام داشت (Tion and telemetrysystem micro instrumenta) و در البوکرک نیومکزیکو بود. او به اد رابرتس، رئیس کمپانی، گفت که او و همکارش در حال نوشتن نرم افزاری برای آلتیر هستند. بیل گیتس پرسید که آیا مایلید برنامه را ببینید؟

رابرتس در پاسخ گفت: البته. او موافقت کرد که این جوانان را پس از حدود یک ماه ببیند

زندگی بیل گیتس

وای! بیل گفته بود که برنامه ی آن ها تقریبا آماده است، اما در واقع آن ها هنوز کار را شروع نکرده بودند. بیل و پل هشت هفته به صورت کاملا فشرده کار کردند. این چالشی بزرگ بود. آن ها حتی آلتیر در اختیار نداشتند تا برنامه را روی آن امتحان کنند! متیس در انجام سفارشاتش عقب مانده بود، اما بیل و پل دستورالعملی برای کار با آلتیر داشتند. آن ها می توانستند با استفاده از این دستورالعمل یم شبیه ساز درست کنند. شبیه ساز برنامه ای است که می تواند کلک بزند تا یک کامپیوتر بزرگ مانند یک کامپیوتر کوچک عمل کند. به این ترتیب آن ها توانستند از یک کامپیوتر بزرگ برای امتحان کردن کدهای جدیدشان استفاده کنند

منبع مطلب : https://chartiran.com/


فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
فال انبیاء
فال انبیاء
فال عطسه
فال عطسه
فال حافظ روزانه
فال حافظ روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت کائنات
فال تاروت کائنات
فال تاروت 10 کارتی
فال تاروت 10 کارتی

اگه بخواید میتونید راحت تر دوباره این صفحه رو پیدا کنید

✅ با این کانال دیگه برای فال و طالع بینی و سرکتاب و اینها دنبال جایی نمیکردی 👇 رایگان هم هست ها💅
تلگرام
تلگرام
سروش
سروش
روبیکا
روبیکا
آی گپ
آی گپ
ایتا
ایتا
بله
بله

فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
Copyright © 2014 - 2024 | تمامی حقوق این وب سایت برای dolars.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:dolars.ir | نقشه سایت